Quantcast
Channel: "Sajnálom, csak ezzel szolgálhatok"
Viewing all 139 articles
Browse latest View live

Dolgok, amiket a tangyak. alatt megtanultam... 2. rész

$
0
0
Megtanultam, hogy az nincs korán, ha 7.45-kor kelek. A korán kelés AZ, amikor 5.45-kor kell kelni...

Szaktanári figyelmeztetést kb. ugyanolyan rossz beírni, mint kapni. (Ezt szerintem a kölykök nem hiszik el, de én sem élvezem, ha be kell írnom.)

Rájöttem, hogy mennyire lehet értékelni az egyetemi könyvtárat. Mikor minden nap arra be kellett járnom, akkor is szerettem, de az érzés, hogy ma egy hónap után végre volt időm bemenni, semmi ehhez képest <3 (mai boldogságom *--*)

A nyugalom szigete... :D

$
0
0
A filmek és az irodalom egyik megunhatatlan témája, hogy milyen vicces, ha egy vidéki városra kerül, DE még viccesebb, ha egy városi ember vidékre - mert hát sok ismeretlen dologgal találkozhat ott a magát mindentudónak gondoló városi. De hogyan lehet még mindig eladni ezt a már százszor lerágott témát? Hát a szerethető karakterekkel. A nagyon-nagyon szerethetőekkel, mint a mai történetünk szereplői :)

Főszereplőnk Seishū Handa, a fiatal, tehetséges kalligráfus - aki nagyon nem bírja a kritikát. Mikor kiállításán a kurátor azt mondja, hogy unalmas a stílusa, ő dühbe gurul és megüti. Apja ezek után elküldi Handát vidékre, hogy leüljön a botrány - és hogy szedje magát össze kicsit fia. Önállósodjon, gyakoroljon, a nyugodt környezet hátha jót fog tenni a művészetének is... Csak hogy ez a kis sziget egy cseppet sem nyugodt, itt folyton történik valami! :D

Kezdetnek kiderül, hogy a ház amit bérel, eddig üresen állt és a környékbeli kölykök találkozóhelye volt - ők pedig Handa beköltözése után sem akarnak megválni a helytől. Így jön képbe történetünk másik főszereplője, Naru - a túlságosan energikus, örökmozgó, égetnivalóan rossz kiskölyök (aki mindezektől függetlenül imádnivalóóó :D) Egyszerűen mindenhol ott van, a legváratlanabb helyeken és időpontokban bukkan fel és folyton pörög :D 


Handa úgy gondolja, Naru jelenléte vissza fogja őt vetni a festésben - fura módon viszont lassan kiderül, hogy sokat tanul a kölyöktől. Na nem a kalligráfia művészetét, de az életét. A gyerekek néha ösztönösen is bölcsek tudnak lenni - Haru pedig (amikor épp nem rosszalkodik), pont ilyen.





Handa tehát elkezdi kapisgálni, hogy az élet értelme nem a díjak nyerése, a siker és a pénz, hanem hogy a munkát élvezni is kell és nem kell fennhordani az orrunkat... és főleg nem kell lebecsülni a falusiakat, még akkor sem, ha íppensíggel iszonytató tájszoulásban is böszélnek :D




Mert jó emberek... még akkor is, hanem nem városiak, mint a régi ismerősi köre; segítenek Handának, ahol csak tudnak, ők aztán nem rátartiak. Így köt Handa barátságot a polgármesterrel; annak fiával (aki a legrosszabb tanuló az iskolában, de ahogy Handa elkezdi tőle a lazítást tanulni, a fiú ugyanúgy kezdi viszont a szorgalmat tanulni tőle); az egyszerű falusi lánnyal, akinek álma hogy egyszer híres mangaka legyen; a matuzsálemi korú boltosnénivel... és lassan mindenkivel. Szóval elkezd beilleszkedni. De hogy ez hogyan fog hatni a további életére (visszamegy-e pl a városba), azt én sem tudom egyelőre megmondani, mert még magam sem jutott el a sorozat végéig :)  indavideón viszont fent van magyar felirattal, lehet nézni, bátran ajánlom mindenkinek :) http://lmgtfy.com/?q=barakamon+magyar+felirattal

Rajzos poszt / Black Butler

$
0
0
Mondanám, hogy a mostanában újból kitört nagy BB mánia eredményei, de nem, már rég megvannak, csak most jutottak eszembe megint, hogy akár ki is tehetném őket ^_^
3B-s grafit / alkoholos filc / famentes Koh-I-Noor színesek. Csak ne kérdezzétek, melyiket szeretem jobban használni, mert mindet (>.<)



 

Black Butler - Dö Múvi

$
0
0
Utálni akartam. Igazán. És most mégis azt utálom, hogy nem tudom utálni.

Először majd' kicsattantam a boldogságtól, mikor megtudtam hogy maga a Warner Bros. tette rá a mancsát. Arra gondoltam, hogy így hátha majd kicsit népszerűbbé válik a mangából készített élőszereplős filmek műfaja világszerte.
Aztán meg rájöttem, hogy inkább aggódni kellene, mert a könyvből készült filmek gyakran pocsékak, na meg: mi az, hogy pont azt veszik ki belőle, ami ennek a történetnek a lelke? Ezt a csodálatos viktoriánus korban játszódó fantasy-krimit betették egy modern nagyvárosba. Elhatároztam, hogy jóóól meg fogom nézni csak azért, hogy utána utálkozhassak, hogy ez milyen rossz volt... (igen, egy banya vagyok)

előzmények:
(amiből lett egy említésre se méltó, összecsapott anime)
--> és most itt ez a film, amin az egyik szemem sír, másik nevet

Na, hát ma jött el a nap, hogy megnézzem :) - és nagyon igyekeztem az elején a rosszat keresni benne, végül mégse tudtam teljesen utálni. Félreértés ne essen, továbbra se állítom, hogy különösebben jó film lenne; a manga ismerete nélkül szerintem kifejezetten üres lehet egy nézőnek. Műsorideje két óra, ami mérhetetlenül kevés egy több mint 100 fejezetnél tartó, 2006(!) óta futó mangához. Persze tudom, nyilván nem is az volt a cél, hogy mindent filmre vigyenek belőle - de hát választhattak volna jobb részeket is belőle... Plusz az alapanyag kiváló, nem kellett volnaátírni.


Na meg van még egy dolog, ami nagyon zavart. Az eredeti sztoriban Ciel Phantomhive a főszereplő, egy elárvult arisztokrata fiú, aki megidéz egy démont, hogy segítsen szülei gyilkosán bosszút állni (az ár persze a lelke). Míg ki nem derítik, ki volt a gyilkos, addig Sebastian komornyiknak álcázva segíti mindenben. Mindemellett amúgy a brit királynő parancsára különböző alvilági-természetfeletti bűntények után is nyomoznak. A film főszereplője viszont valamilyen ismeretlen oknál fogva Kiyoharu Genpo lett, aki egy elárvult arisztokrata lány  - igen, pont ugyanúgy néz ki mint Ciel, de LÁNY, csak fiúnak adja ki magát mióta megörökölte a hatalmas családi céget.
Mire volt ez jó!? Egyszer se viselkedett kifejezetten lányként. Az, hogy Ayame Goriki-re akarták osztani a szerepet, nem indok; Ciel csak 13 éves; a színpadon is játszotta lány, a szinkronja is lány, itt is lehetett volna attól a színész lány, attól hogy megmarad a neve... Talán érdekes fordulatnak szánták, hogy fiúnak öltözik, de amúgy nem az - csak sajnos azért ez annyira nem érdekes, hogy megérje miatta a fő-főszereplő nevét megváltoztatni. Meg attól, miért kellett a családnevét is változtatni? Főleg miután mindenki tűkön ülve várta, hogy élőszereplősen hallja az "I am Ciel Phantomhive - that is my one and only name" klasszikus sort. Na mindegy... -.-"
A többi olyan dolgot viszont, amiről azt hittem, hogy sose fogom megszokni, mégis megszoktam :)
Még ha 2020-ba is helyezték a szereplőket, az eleganciájukból mit sem vesztettek. A ruhák - még ha másképp is, mint a viktoriánus ruhák - szépek, a díszletek stílusosak, az ételköltemények és porcelánok csodásak, csak úgy mint a mangában.
Az akciójelenetek meg úgy agyon vannak effektezve meg CGI-zve, hogy az agyam eldobom. Nagyon pazar. Ha a filmnek nem is erőssége a csavaros krimi (maga a bűntény - embercsempészet, drog, bomba - nem túl eredeti; bezzeg a mangában, csupa kiszámíthatatlan természetfeletti erő...), az akciójelenet mind nagyon ott van, azt meg kell hagyni. És hála az égnek, kétezres évek ide vagy oda, valami modern fegyver helyett Sebby jó komornyik létére itt is ezüst étkészlettel aprítja a rosszfiúkat.

Sebby-t leszámítva amúgy a többi szereplő is át lett nevezve, és kicsit meg is változtatva. 
Így lett Angelica Durless (aka. Madame Red), Ciel Kiyoharu anyjának nővére Hanae - és meg is változtatták a háttértörténetét, kicsit durvábbra, mint hogy "csak" szerelmes volt Ciel Kiyoharu apjába.









Undertaker meg a manga egyik legérdekesebb karaktere alig 1 percre tűnik fel - pedig milyen menőre átalakították már! O.o














Az egyetlen, aki Sebastian-on kívül eredeti formájában és nevével maradt, az Mey Rin, a nagyon ügyetlen cselédlány, aki mellesleg szuper mesterlövész és a végletekig hű Ciel-hez Kiyoharu-hoz. Azonban kár, hogy csak őt tartották meg az eredetileg 3 főből álló testőrségből, mikor Finny (a szupererővel bíró kertészlegény) vagy Bard (a robbantós szakács) háttérsztorija sokkal érdekesebb; miért vette őket Ciel magához és mi okuk a feltétlen hűségre, stb. De gondolom őket nem tartották olyan közönségmágnesnek, mint egy csini lövöldözős csajt, szóval kiestek... :/ Na mindegy, az ilyen hiányosságok kiküszöbölésére ajánlom a mangát inkább...


magyar felirattal online (nem tudok a minőségéről nyilatkozni, én nem ezt a verziót néztem)
http://indavideo.hu/video/Kuroshitsuji_-_Live_action_magyar_felirattal_1part
http://indavideo.hu/video/Kuroshitsuji_-_Live_action_magyar_felirattal_2part
angol feliratos torrent (a képminőség kiváló; a felirat nem csúszik):
http://www.nyaa.se/?page=view&tid=565332 

Üveglencsés ékszerek :)

$
0
0
A húgom a szerencsés, aki birtokolja őket, de amúgy rendelhet bárki  ^_^

A félreértések elkerülése végett - mert volt már aki rákérdezett -, a Plútó azért nincs raja, mert vissza lett minősítve és már nem bolygó. Igen, olyan is volt már más fórumon, aki nem akarta elhinni nekem, szóval nem vitatkozom erről tovább, infók a NASA hivatalos oldalán http://www.nasa.gov/audience/forstudents/k-4/stories/what-is-pluto-k4.html meg a wikipédián meg bárhol az interneten, a jó ég áldja már meg azt a sok embert aki tájékozatlan, de azért okoskodik :D

Vikingek

$
0
0
A Vikingek története Ragnar Lothbrok, kora legnagyobb hősének felemelkedését meséli el, aki elsőként hajózik nyugatra és jut el Nagy-Britanniába. Ragnar-nak és bajtársaiknak már elegük van abból, hogy vezérük minden évben kelet felé, ugyanarra a vidékre küldi el a törzset hódítani. Azonban Ragnar-nak, a félelmet nem ismerő harcosnak megvan a terve, hogy mindent megváltoztasson.


5 ok, amiért nagy lelkesedéssel ajánlom ezt a sorozatot :)
1. Tökéletesen egyensúlyban tartja azt, hogy mennyire terjeszt ismeretet és mennyire szappanopera. Vagyis: izgalmas tévédráma, mindig van valami kavarás hogy ki kit akar elárulni vagy kinek az asszonyát akarja elcsábítani, ugyanakkor egy rakás dolgot is tanulhatunk közben a vikingek (és amúgy az áthajózás után az angolok) történetéről és életmódjáról. 

2. Travis Fimmel szerintem nagyon jó színész. Ragnar Lothbrok nem csak a megírt történettől lesz érdekes karakter, hogy attól is, ahogy el van játszva. Száz egyforma viking harcos közt is bármikor ki lehet szúrni, annyira jellegzetes mozgást adott neki a pasi. Az arcmimikája, a gesztusai, még a hangja is az - tényleg el lehet hinni, hogy Ragnar egy húsvér személy, nem csak egy felolvasott forgatókönyv.



3. Lagertha! <3 *most epic badass female karakter evör*  Neki aztán nem kell pasi ahhoz, hogy valaki legyen; nagyon karizmatikus, jó vezető, harcos, anya és ezekkel nő létére hatalmas tiszteletet tud kivívni magának. Nagyon izgalmas karakter, mert sok szerepben kell megállnia magát.


4. Gyönyörű ruhák, frizurák, kiegészítők, tájak, díszletek, zene... (*---*) Igényesen összepakolt egy sorozat, azt meg kell hagyni (*--*)
5. Athelstan szerintem a legdurvábban identitás-zavaros karakter, akivel valaha találkoztam. Brit szerzetes, aki csöndben másolgatja a kódexeket - míg a vikingek át nem hajóznak és ki nem rabolják kolostorát. A többség meg akarja őt ölni, ám Ragnar felismeri benne a lehetőséget a tanulásra, és inkább rabszolgájává teszi, hogy megtanuljon tőle angolul. (Ragnar az átlagos vikingek gondolkodását meghaladva abban látja népe jövőjét, ha tárgyalni is tud az ellenféllel, nem csak lemészárolni őket.) Az évek során aztán inkább baráti, mint gazda-szolga viszonyba kerül Ragnarral és családjával Elkezd beilleszkedni és rájön, hogy ezek a vikingek nem is olyan rossz emberek, csak másak. Saját egyisten-hitében is kételkedni kezd. Meg aztán úgy van vele, hogy innen neki úgysincs visszaút, ha már itt kell leélnie az életét, hát jobb, ha beilleszkedik... Aztán kiderül, hogy mégis van visszaút; a vikingeknek sok emberre van szüksége, hogy újból megtámadják a briteket, meg aztán már amúgy is megbíznak benne, úgyhogy viszik őt is a tengeren túlra. Nyilván a szerzetesből lett harcosnak nem olyan egyszerű szitu ez, szóval megy a dráma ezerrel...



+1. Rollo, Ragnar fivére, aki nem igazán tudja hogy mit kezdjen magával, miután testvére fénysebességgel száguld felfele a ranglétrán, ő meg... hát nem. Ő is híres akar lenni, de nem akar olyan cselhez folyamodni, ami során el kellene testvérét árulnia. Aztán néha mégis győz benne a hatalomvágy... aztán megbánja és visszafordul... szóval szenved, és bánatában szokása teljesen véletlenszerű időpontokban félmeztelenül feltűnni. Csak mert gondolom ott a nagy skandináv hegyekben olyan rohadt meleg van. Na de hát bánja a fene.

Azért még mielőtt elrohannátok sorozatot nézni, inkább figyelmeztetek mindenkit, hogy néhol azért folyik a vér rendesen. Tudni kell ugyanakkor azt is, hogy ez itt nem öncélú (mint mikor egy horrorfilmben csak azért folyik a vér, hogy gusztustalan legyen), hanem a történelmi hűséget szolgálja. A vikingek támadnak és védekeznek, áldozatokat mutatnak be és tragikus események áldozatává válnak maguk is, szóval elég nehéz lenne vér nélkül történetet mondani róluk, hisz szerves része a kultúrájuknak. Ez  már csak egy ilyen történelmi kor volt, szerintem ezt el kell fogadni és kész.

Free!

$
0
0


Történetünk egy kis visszaemlékezéssel kezdődik: négy kölyök ugrál örömében egy uszodában, mert megnyerték a váltóversenyt. Ám felhőtlen boldogságukra árnyat vet, hogy a verseny után egyikük bejelenti, hogy Ausztráliába költözik tanulni. Aztán ugrunk pár évet az időben... 
A fiúk már az érettségi előtt állnak; nagyjából túltették magukat azon, hogy régi barátjuk évek óta még csak nem is ír nekik, megalapították új csapatukat és mind boldogan úszkálnak... ám Rin váratlanul visszatér Japánba.

Kiderül azonban, hogy ő nem olyan boldogan úszkál, mint gyerekkori barátai, hanem az agyára ment a versenyzés meg az állandó nyomás, és egy lelki beteg vadállat lett. (A megfelelési kényszert nem csak külső okok miatt érzi, hanem saját magának is elég magasra tette a lécet: olimpiai bajnok szeretne lenni. Apja is az akart lenni, aki az ő nevelése miatt adta fel sportolói pályafutását, és halála után Rin megszállottja lett annak, hogy apja álmát valóra váltsa.)

Húga - aki nem mellesleg az új úszócsapat menedzsere - nagyon aggódik érte, és próbálja valahogy összehozni régi barátaival, hátha ez jót tesz majd neki... - az első évad igazából ezzel telik. A másodikban viszont már nem csak egy barátság, hanem a továbbtanulás (és az azáltal széthulló csapat) problémái is felmerülnek. Szerintem jó ez így, hogy csak felvillantottam a két témát, amiről a történet szól, mert spoilerezni véletlenül se szeretnék, de még elég rövid a poszt, úgyhogy inkább bemutatnám a szereplőket; nagyon szerethető karaktereket vonultat fel a sorozat :) 

Az Iwatobi Úszóklub:

Haruka Nanase, akit nem érdekel versenyzés vagy a rekordok, csak a víz maga. Olyannyira, hogy otthon is egész nap a kádban ül fürdőnadrágban, illetve ha vizet lát bárhol, azonnal vetkőzni kezd - akár egy bevásárlóközpont akváriuma előtt is xD Magának való, szótlan fiú, fura szokásokkal (pl. csakis makrélát eszik és a gyorsúszáson kívül más számban nem hajlandó indulni. 'I only swim free...' - mondja, amikor nagy ritkán megszólal), de rendkívül tehetséges úszó. Az egyetemek kapkodnak utána, az iskola igazgatójának is nagy elvárásai vannak vele szemben, de nem akarja úgy végezni mint Rin; ő nem azért akar úszni, hogy a számoknak megfeleljen, hanem csak élvezetből.


Makoto Tachibana, hátúszó. A tipikus jófiú, aki hétvégente úszni tanítja a kicsiket az uszodában, kóbor macskákat etet (amúgy aranyos, ahogy az idő múlását azzal érzékeltetik, mennyit nőtt a cicája), szívesen vigyáz bármikor kistesóira, jó tanuló, szerény, satöbbi... De hogy neki is legyen valami gyengéje: retteg a nyílt víztől. Mióta elvesztett egy számára kedves személyt az óceán miatt, bármennyire is megmaradt az úszás iránti szeretete, csak medencében érzi magát jól. Amúgy ő az egyetlen, aki igazán megérti Harut. Még ha Haru kifejezetten hallgatag is, Mako valahogy tudja, hogyan kell őt épp kezelni, mikor kell őt magára hagyni, mikor kell érte menni és kihalászni a kádból, hogy kezdjen valamit az életével stb. :) Mindig ráérez, hogy mennyi az a törődés, amennyit Haru el tud viselni, anélkül, hogy az agyára menne.
 
Nagisa Hazuki, mellúszó. A csapat legfiatalabb tagja, mindig folyton jó a kedve és ugrabugrál xD Nagyon sok időt fordít az úszásra, és ez néha a jegyein is meglátszik, ami miatt szülei nem nézik teljesen jó szemmel, hogy az úszóklubban tevékenykedik.






Rei Ryugazaki, száma a pillangóúszás. Említettem, hogy Nagisa nem túl jó tanuló - de szerencsére itt van neki Rei, az okostojás, hogy korrepetálja. Eredetileg a rúdugró csapat tagja volt, de különböző okokból klubot váltott. Egyrészt mert Nagisa addig zaklatta, míg ezt meg nem tette xD Másrészt bármennyire is jól tudta kiszámolni a mozdulatait mindenféle fizikai képlet segítségével, az edzője azt mondta, ez nem elég ahhoz, hogy  a legjobb legyen; a sportba az embernek a szívét és lelkét is bele kell adnia. Reinek ez azonban nem ment, csakis a logika mentén képes gondolkodni. Aztán egy nap meglátta ahogy Haruka úszik és annyira gyönyörűnek találta a jelenetet, hogy elhatározta, ő is meg akar tanulni csak az érzéseit követve sportolni, ahelyett, hogy mindig mindent előre eltervez.

Gou Matsuoka, a menedzser. Ő nem úszik a fiúkkal, hanem az iskolavezetőséggel tárgyal támogatásért, étrendet állít össze, edzőtábort szervez, stb - szóval mindent csinál, de leginkább az izmokért rajong. Odalesz a boldogságtól ahányszor izmos fiút lát - és mivel ebben a sorozatban olyan akad bőven, leginkább el van varázsolva ahányszor látjuk xD





A Samezuka Akadémia csapata: akik az ellenfelek, de nem ellenségek


Rin Matsuoka, csapatkapitány, Haruval holtversenyben a legjobb úszó; ők messze jobbak bárkitől, akit a sorozat felvonultat. És bármennyire is úgy tűnik, hogy ő a gonosz, nem, ez kérem nem így van, ő csak szomorú és kétségbeesett és magányos és depressziós és egyszerűen segítségre és támogatásra van szüksége... :'(



Aiichiro Nitori, a legfiatalabb tag; annyira küzd Rin elismeréséért, hogy azt már rossz nézni >.< Egyetlen vágya, hogy a "mester"észrevegye - de Rin annyira el van foglalva a saját depressziójával, hogy ez nem igazán jön neki össze. Legalább is kezdetben...





Momotarou Mikoshiba, az előző csapatkapitány öccse (és az valami családi vonás náluk, hogy odavannak Gou-ért xD) Egész normálisnak lenne mondható, ha leszokna arról, hogy amint meglátja a csajt, kegyetlen szómenése lesz és megpróbál szegényre minél több felesleges és nagyon kínos információt rázúdítani magáról a legrövidebb idő alatt  :D


Sousuke Yamazaki, aki mániákusan utálja Harut, azért mert gyerekkorukban Rin legjobb barátja volt. Megszállottja annak, hogy ő az egyetlen, aki igazán megérti Rint; legszívesebben kisajátítaná magának. Megeszem a kalapom ha nem szerelmes bele. Pályafutása majdnem olyan szépen ível felfelé mint Rin és Harué, de túledzi magát és emiatt sérült a válla. Kérdés, hogy mennyire sikerül rendbe hoznia... nem  spoilerezek, akit érdekel, nézze meg a sorozatot :)

megjegyzés: olyan kellemetlen, mikor mind a két csapatot bírja az ember, és csak az egyik nyerhet... 


Amiről még FELTÉTLENÜL szót kell ejtenünk, az a két opening és ending. 
OH. MY. GOD.
Openingek: zenéjük egy-egy Oldcodex szám - vagyis hatalmas lendület van bennünk, és mondanám hogy odab@szós számok, de magyartanár nem mond ilyet, szóval maradjunk annyiban, hogy az Oldcodex az egyik legkirályabb japán rockzenekar szóval tessék hallgatni *--* Meg nézni. Imádom ahogy az a madár árnyék többször is átsuhan a sorozatban is a jelenetek felett, annyira szép *--*

Endingek: Az első évadé egy sivatagban játszódik. Úszós sztori endingje. Egy. Hatalmas. Sivatagban. Humorérzék level 99 x"D A második évad endingjében pedig felvillan egy kép az óvodás főszereplőkről, amit lerajzolják, felnőttként mik szeretnének majd lenni - és mindez megelevenedik.

Így jön képbe a rendőr Rin, míg a többiek... na de ez után mégis kit érdekelnek a többiek - legalább is a tumblr-ező rajongók 99%-a szerint (mert hogy benéztem már megtudni mitől olyan jó hely ez tumblr).Ők rögtön leragadtak Rin-nél, aztán ha kiszúrták a háttérben a Sousuke rendőrt is, akkor még perverzebb cuccokat töltöttek fel, a maradék 1% pedig ha ezen túl is jutott, a tűzoltó Makoto-nál végképp eldobta az agyát. Hát, engem bőven megtalál a hülyeség a neten tumblr nélkül is, hogy végül nem regisztráltam be :"D



DE - mert az én ingerküszöböm már magasabban van egy-két egyenruhától, a humorom pedig változatlanul színvonalon aluli xD - szerintem nem ez a legjobb, hanem a hableány SELLŐ HARUKA :D Nem akarok én nemi alapon diszkriminatív lenni, hableány sellő tőlem aztán bárki lehet, de mivel én A kis hableányon szocializálódtam a vizes témát tekintve, minden alkalommal tönkre röhögöm magam egy fiú hableány... a francba már... szóval fiú sellő látványától :"D

Haru tényleg mániákusan imádja a vizet. 
Én viszont ennél közelebb soha nem fogok az úszáshoz kerülni, az is biztos -
itt a vége, fuss el véle :D

Nagyon humoros, kedves, megható sztori, tessenek nézni :3 Magyarul nincs még végig fent indavideón, de hidd el, nem kell az angol feliratos verzióhoz se sok nyelvtudás - végül is javarészt úsznak... :)
1. évad: Free - Iwatobi Swim Club http://www.goodanime.net/?s=free+iwatobi+swim+club
2. évad: Free - Eternal Summer http://www.goodanime.net/?s=free+eternal+summer


A zene hercegei

$
0
0


Főhősnőnk Haruka Nanami világhírű zeneszerző szeretne lenni; jelenleg a Starish nevű fiúcsapatnak ír dalokat. A srácok mind bele vannak esve a csajba, de mivel az akadémián tanulóknak tilos kapcsolatba bonyolódni, két évadon keresztül csak kerülgetik egymást és minden részben énekelnek egyet :D
Ennyi.
De hát akkor mégis mi a fenéért jó ezt nézni?

  ja nem ezért, ez csak úgy véletlenül került ide
Azért, mert tökéletesen kikapcsolhatod az agyad közben. Nincs kacifántos történet, csak hallgatod a fülbemászó dalokat és nézed a srácokat ahogy riszálják magukat. Nyilván az emberi agy és annak kapacitása arra lett kitalálva, hogy az ember aktívan használja azt - de ha reggel héttől este hétig munkára használtam és tanulásra és mindenféle egyéb hasznos dologra, akkor nem biztos hogy vacsora után már van kedvem leülni atomfizikát olvasni. (Sőt, biztos hogy nincs.) És épp ezért tökéletes ez a sorozat: úgy tudja teljesen alfába levinni az embert, hogy közben mégis ébren van :D

Egyébként a dalok nyilván nyálasak, a fellépőruhák nyilván giccsesek, de hát ez kell ahhoz, hogy elhitessék az emberrel, hogy a popsztárok élete mese és hab. Érdekes adalék a témához, hogy az ázsiai zeneipar nagyon hajt erre a tökéletes imidzsre, de valójában az ilyen sztárképző akadémiákon kb halálra szadizzák a tanoncokat (akár szó szerint is, van pár öngyilkos sztár arrafelé is), meg aztán van ahol még a telefonját is elveszik az embernek, gyakorlatilag elzárják őket a külvilágtól, és igen, valóban meg van tiltva számukra a randizás. A szerződések akár 28 éves korig is tilthatják az ilyesmit, mert ha kiderül, hogy egy popsztár nem egyedülálló,  több ezer rajongó is elfordulhat tőlük. Ami szerintem mondjuk baromság, mert az énekeseket elvileg a zenéjükért kellene szeretni, de hát ahol a sztárokat azért képzik, hogy szépek legyenek és nem feltétlenül azért, hogy jó zenészek, ott nyilván érthető ez a jelenség... akit bővebben érdekel ez a téma, hogy mi van a felszín alatt, tudok egy érdekes blogot ajánlani: http://xiaolongimnida.postr.hu/cimke/A+K-pop+%C3%A1rnyoldalai

Na most hogy szépen leromboltam a hangulatot, azért csak írok pár szót a szereplőkről:
Haruka Nanami, a valaha létezett egyik legidegesítőbb főszereplő. A csaj annyira érzékeny, hogy mindentől elsírja magát, általában boldogságában bőg legjobban... mindegy, nem is miatta nézik a lányok a sorozatot, próbáljuk meg túltenni magunkat rajta.

Ichinose Tokiya, aki valójában már egy álnéven befutott sztár, de fejlődni szeretne és elege van a felszínes ripacs imidzsből amit a kiadója ráerőltet, ezért ennek a popsztárnak az ikertestvérének adja ki magát, és elmegy az akadémiára tanulni.
Jinguji Ren, a gazdag, öntelt szépfiú, akinek persze mindig van egy szál rózsa és egy szaxofon. Valójában azért viselkedik gyökérként, mert édesanyját korán vesztette el, a család többi tagja pedig nem ért rá vele foglalkozni, csak pénzt gyártani.
 
Ittoki Otoya, mondhatni az egyetlen szereplő akinek nincs semmilyen defektje vagy lelki sérülése. Optimista, jó fej srác, a csapat gitárosa.

Shinomiya Natsuki, aki imád mindent ami cuki, imád sütit sütni, teázni, plüssállatokat gyűjteni, mellesleg ő a világ egyik legkedvesebb és legbékésebb embere - egészen addig míg el nem veszti valahol a szemüvegét, mert attól annyira dühbe tud gurulni, hogy előjön a sötét énje és egy vadállat lesz. Skizofrénia FTW! :D

 Hijirikawa Masato,a túl komoly, túlságosan rendszerető, túlságosan merengő zongorista.

És végül Kurusu Syo,  akit ez a pubertás dolog még nem igazán kezdett utol érni; 160 centijével akkora mint a főszereplő csaj, ami miatt van egy kis komplexusa, de kőkeményen küzd hogy férfiszámba vegyék őt is :D

Online nézni indavideón, magyar felirattal minden részt lehet. Az első évad az Uta no Prince-sama: Maji Love 1000%, míg a második a nagyon kreatív... Uta no Prince-sama: Maji Love 2000% címen fut. Jó szórakozást! :D

The Royal Trap

$
0
0
 Visual novel jön :)
Történetünk főszereplője Maddie (az ő szemszögéből irányítod az eseményeket), aki egy alacsonyabb sorban lévő nemesi család sarjaként Oscar herceg szolgálatában áll. Vele gyermekkora óta közeli barátságban van, ám Oscar, közeledve nagykorúságához, úgy érzi, részéről a köztetek lévő dolog már több mint barátság. 
A történet szerint ezzel egy időben el kell utaznotok Cassidy hercegnő báljára, ahol férjet kíván a kisasszony választani. Első feladatod, hogy eldönts: viszonozod-e Oscar érzelmeit, vagy pedig továbbra is barátként tekintesz rá és megpróbálod összeboronálni az elbűvölő Cassidy-vel. 
A történet további részében ennek a döntésnek megfelelően kell irányítanod az eseményeket. Vagy felvállalod a kapcsolatod Oscarral és így vágtok neki a további kalandoknak, vagy lemondasz róla Cassidy javára és másokkal ismerkedsz...

De nem ér ám itt véget a bonyodalom! A szomszédos királyságban eltöltött vendégeskedésetek során számos rejtély történik... gyilkosság a kastélyban, a hercegnő elrablása, összeesküvések... Mindenki gyanús, de ti, mint idegenek főleg! Derítsd fel, ki áll az események mögött, hacsak nem akarod örökre egy várbörtönben végezni. 

Opciók Oscar helyett:
Cullum herceg, Cassidy bátyja (akit valamiért teljesen elhanyagolva és a húgától eltiltva növeltek fel... az ő története is a rejtély része)
És mivel a játék grafikája gyönyörű szerintem és ő volt a kedvenc szereplőm, jöjjön még egy CGI :D

Nazagi keleti herceg, aki szintén ott vendégeskedik, ahol ti...

Vagy Gaston, szintén vendég herceg - nem játszottam végig a vonalát, többet nem tudok róla mondani, de ez a kép szerintem felér ezer szóval, miért nem xD

A tanács a szokásos: millió és egy hely van játékállást menteni, érdemes tehát minden döntés előtt menteni, hogy ha nem tetszik az események alakulása, vissza tudd tölteni az állást.


Oscar megszerzéséhez a fő kulcspont, hogy viseld a nyakláncot, amit tőle kaptál és válaszd őt a folyónál.

Callum herceghez: ne légy vele ellenséges (hát igen, még akkor se, ha épp Oscar-t próbálja túszul ejteni...! :D), válaszd őt a folyónál és bízz benne minden olyan esetben, mikor mások végig se hallgatnák.
Csak Oscar és Callum vonalát játszottam végig, szóval a másik kettőre vonatkozóan itt olvashatsz: http://alias-sqbr.dreamwidth.org/486825.html
letöltés:
Ha nem működik a link, jelezd kommentben, amiről értesítést kapok, és javítom :) 

Rainmeter

$
0
0
Ilyen egyedi még nem volt az asztalod! Kivéve persze ha te eddig is használtad a Rainmeter nevű programot, mert akkor már előttem jársz a windows-os önmegvalósítás útján és eltekerheted ezt a bejegyzést. Ha viszont nem, akkor érdemes tovább olvasni :)

Adott ugye az emberek sokféle igénye és kreativitása - na meg az az 5-6 beépített minialkalmazás a Windows-ban. A kettő közti szakadékot íveli át a Rainmeter, ami egy ingyenes elérhető program. Ez nem csak azt lehetővé teszi, hogy mindenféle látványos és/vagy hasznos alkalmazást töltsünk le az asztalunkra, hanem azt is, hogy mi magunk hozzunk létre egyedi dolgokat. A Rainmeter magában "csak" egy üres keret, de pont ettől nagyszerű. Nincs benne X darab alkalmazás, ami vagy tetszik nekünk vagy nem, hanem bármit beletehetünk, amit a netről összeszedegetünk (vagy némi informatikai ismeret segítségével megírtunk.) A következőkben mutatni fogok pár dolgot, amik megtetszettek :)


Ahhoz, hogy a következő kütyüket használni lehessen,
le kell előbb tölteni magát a Rainmeter-t innen: 
(Ingyenes és nevetségesen kevés helyet foglal.)
Mivel szájbarágósan magyarázom a dolgokat, hogy bátran neki merjenek fogni azok is, akik nem különösebben informatikai zsenik (csak úgy mint én), kicsit hosszú lett a bejegyzés, így egy posztban inkább csak egy elemről beszélnék. A mai téma azegyedi ikon felirat nélkül.

 
Nekem az alsó ikonsor a kedvencem. Be lehet állítani, hogy melyik mappára mutassanak a kis dobozok; a szerszámos láda nálam a vindózos-programos meghajtóra, a mellette lévő mindenes a dokumentumos meghajtóra, a cd-s a zene mappára stb...
Innen letölthetőek (bár ez egy csomag, sok más minden is van, ami a fenti képen nincs, de ha nem tetszenek, nyugodtan lehet törölni egyes darabokat, a többi attól működni fog): http://3araby.deviantart.com/art/My-Room-295779156
Ezek az ikonok telepítés után azonnal használatra készek, csak meg kell nyitni a fájlt és be kell írni a következő sorba, hogy hova mutassanak, például: LeftMouseUpAction=!Execute ["D:\Zene"]

A kezelőfelület irtó egyszerű, úgyhogy nem lehet még az ilyen kódok ellenére sem eltévedni a programban:
Bal oldalt minden elem fel van sorolva (a dobozok épp a Drives mappában vannak); ha megnyitjuk a mappákat mindben lesz egy kis szöveges fájl; a szerkesztés gombra kattintva beleírhatjuk az ilyen igényeinket, mint pl a fenti ["D:\Zene"], a frissítés gomb után meg minden működésbe lép.

Ezek voltak az előre elkészített darabok, de a fenti polcokon lévők jó példái annak, hogyan hozhat bárki egyedi ikont létre pár pillanat alatt.
A Microsoft Word ikonjával illusztrálom most, de nyilván bármely más programot lehet írni helyette.

1. Megkerestem a program mappáját, Win7 alatt itt lelhető fel:
C:\Users\felhasználó\Documents\Rainmeter\Skins
2. Ha még nincs benne, hozz létre egy Skins nevű mappát. Ha van, nyisd meg.
3. Létrehoztam benne egy új mappát Word nevén és beletettem két dolgot: magát a képet, amit ikonnak akartam (a nevét kell majd az ImageName sorba írni, kiterjesztés nélkül!) és egy jegyzettömbben létrehozott szöveges dokumentumot, amiben a következők szerepelnek:

;[BEGIN CONFIG FILE]==============================

[Rainmeter]
Title=word

;[Word ICON]=====================================

[MeterWordIcon1]
Meter=IMAGE
X=0
Y=15
W=60
H=60
ImageName=MS-Word-icon
LeftMouseUpAction=!Execute ["C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\OFFICE11\winword.exe"]
;[END OF CONFIG FILE]==============================

Nagyon fontos, hogy ne sima .txt fájlként mentsük el a szöveget, hanem .ini kiterjesztéssel!!!
Tehát nem word.txt-t írtam be mentéskor fájlnévnek, hanem word.ini-t!!!

4. A Rainmeter-ben nyomunk egy Összes frissítése gombot; oldalt meg fog jelenni szépen a kis word mappánk, benne a kis word.ini fájlunk, dupla kattintással elindítjuk, és meg is jelenik az asztalon :)

További tudnivalók:
- A méretet úgy lehet állítani, hogy a W= (weight - szélesség) és H= (height - magasság) után kisebb vagy nagyobb számot adsz meg.
- Az X= és Y= utáni számokkal a térbeli elhelyezését lehet állítgatni, de szerintem egyszerűbb fogni és egérrel odébb húzni...
- Ha valamit átírtál, el kell menteni a módosításokat és míg nem nyomsz Összes frissítése vagy a jobb felső sarokban a sima Frissítés gombot, addig természetesen nem fog módosítva megjelenni az adott elem!
- Érdemes .png kiterjesztésű képet keresni ikonnak, hogy tudja kezelni az átlátszó részeket (mint a képen pl a Photoscape nagyítószerű ikonjának átlátni a közepén)
- Ha elhelyezted az ikonokat, érdemes utána őket nem húzhatóra állítani. Én legalább is hajlamos vagyok rá, hogy kattintgatás közben odébb húzok dolgokat, de hát ki hogy érzi :) Átkattintásosra viszont ne állítsuk őket, mert az azt jelenti, hogy nem lehet rákattintani, azaz úgy fog viselkedni kb mintha ha a háttér része lenne - egy ilyen ikonnak meg nincs sok értelme. (Az átkattintás funkció viszont hasznos olyankor, ha pont ez a célunk, mint a polcok esetében, hogy háttérként húzódjanak meg és kész.)
- Azt, hogy hol van a program indítófájlja, amit az utolsó előtti sorba kell másolni, kétféleképp is kideríthetjük. Ha már van egy ikonja az asztalon, csak most újat szeretnél, akkor jobb gomb a régi parancsikonra-->tulajdonságok-->cél. Ha nincs valaminek ikonja, de most ilyet szeretnél neki, akkor végig kell görgetni a Program Files mappát és megkeresni a program mappáját, ezt az útvonalat bemásolni ahova be kell, majd egy \ jel után még beírni a .exe fájl nevét (tehát végül így kell kinéznie: ["C:\Program Files (x86)\Microsoft Office\OFFICE11\winword.exe"])

Ha valami nem működik, érdemes a következőket ellenőrizni:
- Biztosan így néz-e ki a szöveged? Ez a legfontosabb!

- .ini kiterjesztéssel lett-e elmentve? Én is eltévesztettem elsőre; aki hajlamos sokadjára is elrontani, az inkább hozza létre egyszer és másolja azt be minden ikonos mappába, és utána írja át a benne lévő dolgokat. Így legalább garantált, hogy jó lesz a kiterjesztés, ami az egésznek a kulcsa.
- El lett mentve egy módosítás, de lett-e után nyomva frissítés is? Ez is fontos, de könnyű elfelejtkezni róla.
- Legtipikusabb hibaforrás: az elérési útvonal két macskaköröm közt van-e... hogy én abból hányszor lehagytam az utolsót pff...
Ha ezekre odafigyelünk, mindennek mennie kell :)

Lomtárakat többek közt innen is lehet letölteni http://tmacher.deviantart.com/art/Rainmeter-BIN-v3-72783087 mivel a fenti módszer gyakorlatilag minden mappával vagy fájllal működik, kivéve a lomtárral. DE(!) ez nem a módszer hibája, hanem arról van szó, hogy a lomtár nem egy klasszikus értelemben vett mappa, hanem egy speciális jelenség, ami enyhén szólva is megbonyolítja a dolgot, így ebben a posztban még nem foglalkoznék ezzel. Addig is: klassz letölthető lomtárakat lehet találni a neten, szóval lehet anélkül élni, hogy házilag csinálnánk.

Munkanélküliség level 43

$
0
0
















Sajnos ez csak fiktív aranyat fizet, szóval aki tud ennél jövedelmezőbb (legális) elfoglaltságot, írjon és rohanok (Debrecen/Nyh. és körzetén belül). Friss, ropogós tanári mesterszakos diplomám van - egyelőre az van kilátásban, hogy wc papírként hasznosítom, de örülnék, ha jönne valami ajánlat, hogyan lehetne értelmesebben felhasználni.

Bernáth István: Skandináv mitológia

$
0
0

"Az évtizedeken át érlelődő, tudós és költői munkával kidolgozott mű három bevezető esszéjében a szerző szemléletesen feltárja a skandináv mitológia rendszerét, gyakorlati segítséget nyújt az ősi szövegek érzékletes olvasásához (kitérve a sajátos verstani formák ismertetésére), majd pedig a létező forrásanyagok rendszerbe foglalt leírását adja. A kötet tartalmazza még a skandináv mitológiának a 10. és 13. század között Izlandon született két legfőbb szövegforrását: a szerző szakavatott fordításában első ízben magyarul megszólaló Próza-Eddát és az ugyancsak általa fordított, mitológiai tárgyú Edda-verseket, a középkori világirodalom gyöngyszemeit. Mitológiai kislexikon zárja a könyvet, az összes név, tárgy és fogalom szócikkeivel, megadva előfordulási helyüket és szükség esetén kiejtésüket is."http://moly.hu/konyvek/bernath-istvan-skandinav-mitologia

Ennél szebben én sem mondhattam volna (^_^) Ebben a könyvben minden benne van, ami érdekelhet egy olyan olvasót, aki még csak most kezdett el foglalkozni a skandináv mitológiával. Részletes magyarázat és bevezető van mindenhez, nem csak úgy magunkra hagyva kell bolyongani ebben a szövevényes témában. 

Három észrevételem akadt.
1. Elképesztőnek tartom, milyen jól működött annak idején náluk, ha az ember a szavát adta a másiknak. Ha megfogadták, hogy másnap reggel párbajoznak, a két fél nyugodtan együtt tölthette az éjszakát, egymás haja szálát se görbítették a kijelölt időpontig. Mondjuk biztos akadt egy-két tróger, aki szavát nem mindig tartotta (mert ilyen emberek mindig voltak és lesznek is), de azért a döntő többség rendesen tartott az istenek haragjától, úgyhogy meggondolták hatszor mit tesznek és mit nem.

2. Számomra mindig érdekes látni, hogy az embereket mennyire ugyanazok az alapvető dolgok foglalkoztatták a régmúltban, mint a jelenben; mennyire egyforma bizonyos tekintetben a régi és a mai ember.  
Hányszor megesik, / hogy hű barátok / víg asztal mellett /
csúnyán összecsapnak; / örök a viszály, / míg ember az ember.
Legjobban ez a Fenséges beszéde című fejezetben jön elő; ebben az egyes versszakok a hétköznapi élet bölcsességeit fogalmazzák meg rövid, de annál velősebb, néhol kifejezetten humoros formában.
Volt, hogy túl korán / értem valahova / máskor megkésve / a sört vagy már megitták /
vagy még meg se főzték - / a nem várt vendég alkalmatlan.
És még egy példa arra, hogy az ember gondolkodása mennyire hasonló kortól vagy helytől függetlenül; a 66. strófa tulajdonképp ugyanaz, mint a mi magyar "nyugtával dicsérd a napot" közmondásunk (persze egy kis vikinges csavarral; a sör nem maradhat ki belőle :D)
Nyugtával a napot... / holtával az asszonyt, / suhantával kardodat, / 
ha férjhez vitték, a lányt, / ha átkeltél, a jeget, / ittával sörödet.

3. Az Edda rímelése valami csodálatosan más mint amit mi itt megszoktunk (épp ezért bele se merek gondolni, mekkora fejtörést okozhatott a fordítása... O.o) A sor végén összecsengő magánhangzókat el lehet felejteni, helyette magában a sorban vannak összecsengő hangok. Pölö:
Az eszetlen embe
egész éjjel virraszt, 
gondjait görgeti, 
reggel fölkelve
fogytán ereje
s minden gondja gubancban.
Nem, ezek nyilván nem véletlenek, Bernáth István kifejti részletesen a könyvben, hogyan is épül fel a skandináv verselés; ajánlom olvasásra a könyvet. Tudtommal nem lelhető fel az interneten, de maga az Edda (a verses, a prózai nem) az OSZK lapján olvasható/letölthető: http://mek.oszk.hu/00300/00377/html/01.htm#cim1 Nyilván lassabban lehet úgy haladni vele, ha az ember nem kap meg minden magyarázatot rögtön a lap alján, hanem magának kell az egyes nevekre gugliznia, de ebből a hátrányból előnyt is lehet szerintem kovácsolni. Az önálló felfedezés, önálló tanulás, a memória és jegyzetelés fejlesztése mind jó dolog ;)

Fekete Vitorlák

$
0
0
Sokan emlegetik egy lapon a Vikingekkel, amit nagyon szeretek, így - bár a kalózokért sosem voltam különösebben oda -, kíváncsiságból nekiültem megnézni. Jöjjön egy összefoglaló vélemény az első évadról :)


"1715. A Karib térségben a kalózkodás aranykorának csúcsát éli. A korábban brit gyarmatként létező New Providence Island most törvényen kívüli vidék, amelyet a történelem leghírhedtebb kalózkapitányai uralnak. Köztük is a legrettegettebb, Flint kapitány. Ám a brit flotta visszatérésével, a kihalás veszélyétől fenyegetve, Flint egy másik oldala tör felszínre. Egy férfi, akit mély, bonyolult és akár romantikus indítékok is vezérelhetnek. Egyezséget köt a gyönyörű Eleanor Guthrie-val, a helyi orgazda lányával. Együtt kiforralnak egy tervet arra, hogy megszerezzék a végső díjat, amit elnyerve visszaszerezhetik otthonukat az újjáéledő brit birodalomtól. Ellenfelek sorával kerülnek szembe, rivális kapitányokkal, akik féltékenyek Flint hatalmára, Elenor apjával, kinek ambíciói nem egyeznek lányáéval, és egy fiatal tengerésszel, akit már be is toboroztak Flint legénységébe és folyamatosan arra törekszik, hogy aláássa kapitánya tiszteletét. Az ő neve John Silver." 


 Semleges dolgok:
- Egy rész alatt annyi minden történik, hogy nagyon kell lesni, hogy követni lehessen a számtalan szereplővel történteket. A Vikingek is nagyon izgalmas, de az egy kicsit nyugodtabb sodrású, főleg így a harmadik évad végére, de ez szerintem nem baj. 
- Ennyi káromkodást nem hallottam még sorozatban - de hát ez hozzátartozik a kalózokhoz.
Ami tetszett:
- Úgy látom van mostanában a sorozatok szeretnek olyan szereplőgárdát felvonultatni, melynek tagjai nem egyértelműen jók vagy gonoszok. Itt is ezt mondható a legtöbb szereplőről, hogy mindenkinek vannak szemetebb meg jófejebb húzásai; mindenki a maga boldogulása érdekében próbál előre törni ahogy csak tud, nem valamilyen magasztosabb célért küzdenek, hogy egyértelműen Jó vagy Gonosz szerepet kelljen magukra venni. Ez szerintem izgalmas.
- A sorozat nagyon jól bemutatja, milyen szervezet, hierarchia veszi körül a kalózokat. A kalózok nem csak kincsesládákat fosztogatnak ha kedvük tartja, mint gyermekkorunkat elképzeltük, hanem komoly politikai és gazdasági hálóba vannak belegabalyodva. Persze meg lehet próbálni törvényen kívüliek közt is törvényen kívülinek maradni, de az hosszútávon nem kifizetődő. Gondoljunk csak bele, hogy egy valamit is hírére adó, törvénytől tartó kereskedő nem paktálna le kalózokkal, hogy lopott holmit vegyen tőlük; szükség van egy közvetítőre, akinek viszont a szabályait el kell fogadni. Ez az egész történet is végső soron arról szól, ki hajlandó alkalmazkodni és ki az, aki inkább maga akarná a feltételeket diktálni, valamint arról, hogy ők hogyan próbálnak egymás mellett élni (illetve alkalmanként halni).
- Még egy pozitívum: szép díszletek, igényes kosztümök ^_^
Ami nem tetszett:
- Elismerem, a Vikingekben is elszabadultak a szexjelenetek idővel, de annak legalább volt értelme. A történet szempontjából ott jelentősége van annak, ki kinek csinál fiú utódot stb. De itt... orrba-szájba csak csinálják (néha csaj csajjal is; akár hármasban is); várom, hogy lesz-e valami következménye bármilyen szempontból, de semmi. Félreértés ne essék, engem aztán nem érdekel, ha lány lánnyal, csak igazságtalannak érzem, hogy míg a férfi nézőket szórakoztatják az ilyen jelenetekkel, addig a női néző tulajdonképp nem kap semmit. Egy jó pasi se bukkant fel eddig a sorozatban.
- Eleanor kegyetlen. Nem riad vissza semmitől, hogy céljait elérje. Ez még rendben is van, mert egy erős nő minden sorozatba kell. De a többiek... Max egy bajkeverő prosti. Anne csak a szemébe húzza a kalapját és morcosan beszólogat mindenkinek. Miranda meg előadja az erkölcsös asszonyt, de mekkkkora egy ribanc már igazából. Alapvetően mindegyiket meg lehet ragadni annyiban, hogy próbálják a tökös legényt leányt előadni, mint Eleanor. De ha ilyen kevés női karakter van egy sorozatban, miért kell, hogy mind egy kaptafára menjen? Ez nagyon zavart, de tudtommal a második évadban bővül a női szereplők száma, szóval ez a helyzet még javulhat.

Összességében azért minden negatívuma ellenére izgi. Tényleg nagyon jól van a történet felépítve; még ha akadnak is gyengeségei szerintem, akkor is nagyon nézeti magát, mindig alig várom a következő részt. Nézzétek; jó szórakozást :3

Rainmeter 2.

$
0
0
Ahogy az előző részben már szóltam róla, a Rainmeter egy nagyszerű program arra, hogyan varázsolj mindenféle egyedi dolgot a windows-os asztalodra. A múltkor az egyedi, felirat nélküli ikonokkal ismerkedtünk, mára pedig a diavetítést hoztam. 
Hangsúlyoznám ismét, hogy ahhoz hogy működjenek ezek a kütyük, előbb le kell tölteni magát a Rainmeter, ami a kerete lesz az egésznek. Innen lehet leszedni, ingyenes és aprócska program.

Tehát akkor a diavetítés. Hasonlóképp fogunk hozzá, mint az ikonkészítéshez.
1. Megkerestem a program mappáját, Win7 alatt itt lelhető fel:
C:\Users\felhasználó\Documents\Rainmeter\Skins
2. Ha még nincs Skins nevű mappa benne, csinálj egyet. Ha van, nyisd meg.
3. Létrehoztam egy mappát benne Slideshow nevén.
4. A mappába beletettem a következő dolgokat: a képet, ami maga a keret lesz (http://www.filedropper.com/back_1) és egy szöveges dokumentumomat slideshow.ini néven. Ezt a doksit simán jegyzettömbben írjuk meg, csak oda kell figyelni arra, hogy végül ne slideshow.txt hanem slideshow.ini néven mentsük el!!!
A doksiba a következőket másoljuk be: 
;========================================
; Slideshow
;========================================

[Rainmeter]
Update=1000
LeftMouseDoubleClickAction=!RainmeterRefresh


[Variables]
ImagesPath="D:\Képek\Hátterek"

[BG]
Meter=IMAGE
ImageName=Back.png

[RandomImage]
Measure=Plugin
Plugin=Plugins\QuotePlugin.dll
PathName=#ImagesPath#
FileFilter=*.jpg;*.jpeg;*.gif;*.bmp;*.png
Subfolders=0    
UpdateDivider=1800   

[Image]
MeasureName=RandomImage
Meter=IMAGE
X=54
Y=48
W=493
H=280
Hidden=0
PreserveAspectRatio=0
MouseOverAction=!Execute [!RainmeterShowMeterGroup Hover][!RainmeterRedraw]
MouseLeaveAction=!Execute [!RainmeterHideMeterGroup Hover][!RainmeterRedraw]
5. Elmentjük slideshow.INI néven, elindítjuk a Rainmeter-ben és kész is :)

Amit még tudni érdemes:
- A mappát, hogy melyikből vetítse a képeket itt lehet megadni: ImagesPath="D:\Képek\Hátterek"; értelmszerűen írd be a macskakörömök közé a saját képes mappád útvonalát.
- A FileFilter=*.jpg;*.jpeg;*.gif;*.bmp;*.png sorban ki tudjuk választani, hogy csak bizonyos kiterjesztésű képeket vetítsen a mappából.
- Subfolders=0 azt jelenti, hogy ha a mappába vannak további almappák, akkor azokból is vetítsen-e vagy sem. A 0 a hamis, az 1 az igaz érték.
- A képeket duplakattintással lehet lapozni.
- Az UpdateDivider=1800 sorban meg lehet adni, hány másodpercenként frissítse őket automatikusan (1800=fél óra)
- Az W= és H= sorokban a szélességet és magasságot tudjuk állítani. Viszont a dolog nyilván csak úgy lesz működőképes, hogy ha a keretet is akkorára méretezed át mint amekkorák a képek... ez gondolom logikus. A keretet meg kell keresni a mappában, képszerkesztőben megnyitni és akkorára méretezni, mint a képeket méreteztük az W és H sorokban. (Ez vezethet elcsúszásbeli problémákhoz, de az X és Y sorokban lévő értékek picit átírásával korrigálható. Nyilván azt most nem tudom megmondani, mennyire kell átírni őket, mert attól függ, mennyire méretezted át a dolgokat, de pár kísérletezgetés után úgyis meglátod, mekkorára kell átírni őket.)
Ha valami nem megy, írjatok és megpróbálok segíteni :)

Amit áprilisban hazudtál...

$
0
0

Történünk Kaori, a halálos beteg hegedűművész lány és Arima, a pánikrohamokkal küzdő zongorista rövid, de annál eseménydúsabb kapcsolatát mutatja be. A fiút gyermekkorában éveken át kegyetlenül bántalmazta anyja mind lelkileg, mind fizikailag, hogy a lehető leghíresebb zongoristát nevelje belőle. Sorra nyeri a rangosabbnál rangosabb versenyeket, csodagyereknek tartják, de anyja halála után összeroppan és nem tud többé zongorázni.

Évek telnek így, mire találkozik Kaori-val, aki felkéri kísérőjének egy versenyre. A lányt nem érdekli, ha nem nyernek, nem érdekli, mennyi idő, mire Arima újra képes lesz rendesen játszani, de akkor is őt akarja. Neki már nem számít, milyen versenyeken jut tovább, csak meg akarja gyógyítani Arima lelkét. Kaori addig-meddig erősködik és annyira elbűvölő, hogy Arima újra zongorához ül - ám meglehetősen rögös az út addig, míg megint közönség előtt mer játszani...

Ezek után jogos a kérdés, hogy miért nézek én ilyesmit, hogyha nem szeretem csak a boldog történeteket. Nos, több oka is van.
1. Annyira nagyon nem vészesen depis (legalább is az első fele... fogjuk rá). Kaori barátai elől addig titkolja betegségét, amíg csak tudja, szóval alapvetően nem arról szól a történet, hogy mindenki őt siratja előre is.
2. Hatalmas a hype körülötte, kíváncsi voltam, miért merik egyesek már tavasszal az év legjobb animéjének kikiáltani.
3. Én alapvetően nagyon hajlamos vagyok az önsajnálatra, és most, mikor a dolgok kezdenek összeomlani körülettem, ez kellett nekem. Eszembe juttatja, hogy bár rosszak a dolgok, sokkal rosszabb is lehetne a helyzet. Hát srácok, az egészség az egy megfizethetetlen dolog...


Na, egyébként nem csak a kettejük szenvedéséről szól a történet, hisz ott vannak a főszereplők közt barátaik is (és ők is csak szenvednek, LOL >.<)  Tsubaki gyerekkori barátja Arima-nak - és bár magának se nagyon meri bevallani, de szerelmes belé, így részéről emiatt megy a drámázás. Baseball játékos, egyáltalán nem ért a zenéhez, emiatt úgy érzi, habár nagyon közel áll a fiúhoz, soha nem érhet fel Kaori-hoz. Watari, a focista pedig Kaori-t szeretné felszedni, de idővel ő is észreveszi, hogy ami Arima és Kaori közt van, az sokkal különlegesebb annál, hogy neki esélye legyen... Sablon tinidráma lenne ezerrel - ha Arima nem azért küzdene, hogy megszabaduljon anyja szellemétől, Kaori pedig azért, hogy minél tovább élhessen. Pedig ez így van.

Ajánlom mindenkinek, aki szereti a komolyzenét/drámákat/szereti sajnálni magát. Az anime indavideón fent van végig magyar felirattal (Shigatsu wa kimi no uso néven kell keresni), a mangája pedig angolul itt: http://www.mangareader.net/shigatsu-wa-kimi-no-uso


Borzday

$
0
0
Mától közelebb vagyok a harminchoz mint a húszhoz.


Always remember me (visual novel)

$
0
0

A történetben Amarantha bőrébe bújhatunk; ő egy főiskolás lány, aki nem rég kezdett randizni Aaron-nal, egy kedves sráccal, akinek gazdag szülei viszont nem nézik örömmel kapcsolatotokat. Egy napon randiról hazafelé tartva motorbalesetet szenvedtek, mely során Aaron (nem találjátok ki! xD): elveszti emlékezetét. Oké, ez elég brazil szappanoperásan hangzik, de tegyük túl magunkat rajta, mert amúgy meg nem rossz játék.
Amit tehettek:

1. Dacolva Aaron szüleivel, az épp felbukkanó volt barátnővel gazdag buta p!csa, akinek most jutott eszébe hogy mégis akarja a srácot, és dacolva azzal is, hogy Aaron egyébként semmilyen érdeklődést nem mutat irányodba az amnéziája miatt, meg lehet próbálni azért visszahódítani őt.
Amivel ezt meg lehet tenni: a 4 tulajdonságod közül a romance nevűt fejleszteni (ezeket főleg olvasással vagy versírással lehet, de amúgy minden cselekvés mellé ki van írva, milyen tulajdonságot fejleszt, szóval észre fogod venni.) Visszahódításának leghatásosabb módja a könyvvásárlás/kölcsönzés és ezek felolvasása neki a kórházban. (Pénzt egyébként könyvekre vagy bármi másra azzal lehet gyűjteni, hogy nyári munkát végzel egy fagyizóban.)
Ez a vonal a legnehezebb, mert Abigail, az excsaj folyton a nyakatokon lóg és nagyon-nagyon nyomulós és ravasz. Szóval ha nem akarod erőltetni a dolgot, lehet vigaszt keresni máshol.

2. Például Eddy-nél, Aaron kezelőorvosánál. Csúnyán hangzik? :D Az is, de nagyon kézenfekvő mert Amy nagyon jól kijön a pasival, aki amolyan álomdoki, és mindig ott van, ha vigasz kell >.< Őt a discipline tulajdonság művelésével lehet hatásosan összeszedni; tehát járj sportolni, élj egészségesen, mint ahogy egy doki elvárja :)


3. Vagy lehet vigaszt találni a plázában Hugh-nál, a divattervezőnél; aki egyébként az a tipikus szoknyavadász-menőcsávó, de valamiért Amy megragadja és vele komoly kapcsolatot szeretne... ehhez az útvonalhoz a kreativitástkell fejleszteni különböző művészkedéssel. (Amúgy egyik srác sem tudott megnevettetni, mint ő; kiégtem a csajozós szövegein :"D)

4. Vagy legvégsőbb esetben Lawrence-nél, a fagyizóbeli munkatársadnál. Én először lánynak néztem; no comment, ez az egyetlen vonal amit nem játszottam végig, de akinek bejön ez a költő, félénk művészfiú típus, hajrá! Gyengéje: a culture.

Ahol pedig követni tudod, merre jársz és mit fejlesztesz, az a fő térkép (innen még további különböző menükbe el lehet eljutni.)
Elég jól átlátható.
Amit ezen kívül még pozitívumként említenék meg a játékban, az az, hogy jó a zenéje. Hát nyilván a műfajnak megfelelő lányos pop, de legalább nem csak sablon játékzene, hanem Christina Vee írt hozzá dalokat. (A The Familiar of Zero varázslós anime megvan? Na ő volt a főszereplő, Lousie szinkronhangja, csak hogy valami olyat említsek, amiről már volt a blogon szó.)
Továbbá még két tanács a letöltő link előtt:
1. Döntsétek el időben ki mellett akartok végezni, mert az idő fut, és ha letelt a nyári szünet, a játéknak vége! És ne szédítsétek az összes pasit, mert egyedül végzitek. Szóval csak céltudatosan! :)
(Amúgy minden befejezésnek két kimenetele van: egy sima hepi end, ha jó a kapcsolatotok, és egy extra, ha jó a kapcsolatotok ÉS a választottad tulajdonságát 99 pontig kimaxoltad. Részletesebb végigjátszást itt olvashatsz, hogy mikor milyen tárgyat érdemes ehhez venni stb http://www.winterwolves.net/viewtopic.php?f=29&t=2044)
2. A nagyobb döntések előtt érdemes elmenteni a játékod, hogy később, ha mégse tűnt jónak, vissza tudd tölteni :) (jobb gomb bárhová és az üres kockák bármelyikére lehet menteni)

letöltés: http://www.filedropper.com/rmfull-132


utóirat: Csak a félreértések elkerülése végett: az animeaddicts-os ismertető azért hasonlít erre, mert azt is én írtam. Nem onnan nyúltam ezt és nem is lopták tőlem, nyugi :)

Hello, my name is Bridget

$
0
0
Nem igazán követem nyomon a Disney-sztárok pályafutását (tekintve, hogy Britney-től kezdve Miley-n és Demi-n át egészen Selena-ig mind a cukitól cikiig utat járták be és nem igazán érdekel, ki melyik elvonón fekszik épp), de a minap ért egy abszolút pozitív csalódás. Belebotlottam youtube-on Bridgit Mendler-be, és meglepő módon azt láttam, hogy ő nem elfele ribancosodott, hanem épp fordítva. Nemsokára 5 éves lesz a youtube csatornája, és egyre több akusztikus számot tölt fel, egyre natúrabb sminkben és egyre túlméretezettebb kötött pulcsikban - és még egészen jó zenét is csinál. Na nem mondom, hogy most hirtelen megtaláltam az új kedvenc énekesnőm, mert nem, de azért említésre méltónak tartom - még ha mások nem is annyira. Mivel nem szokása botrányokba keveredni, nyilván ő a legalulértékeltebb Disney sztár. Hát ilyen világot élünk, ez van srácok.

Hős6os

$
0
0





Igen, természetesen észrevettem, hogy nem magyarul, de még csak nem is angolul van a plakáton a felirat. Ettől függetlenül ezt a posztert választottam, mert ez fejezi ki a legjobban azt, amiről ez a film szól.
Szeretet és támogatás.
Ezúton üzenem mindenkinek, aki látatlanban azt hiszi a Hős6os valami tucat robotos-szuperhősös akciórajzfilm, hogy nagyot téved. Elismerem, történetesen felbukkan éppen egy robot. Elismerem azt is, hogy megjelenik épp egy harcjelenet is a vásznon - na de melyik Disney-gonosz adta magát meg egy szó nélkül? Na ugye, hogy egyik sem, ez tehát csak egy szükséges elem. Robot ide vagy oda, a Hős hatos az érzelmeink megmozgatására játszik.




 "Nem egyszer kifejezetten örültem a 3D-s szemüvegnek, mert így legalább nem láthatták a körülöttem ülők, hogy meglett felnőtt emberként többször a könnyeimmel küszködtem. A mozi után még órákig az járt a fejemben, hogy mennyire jó lenne nekem is egy ilyen robot, amit néha megölelgethetek. Simán el tudom képzelni, hogy a Hős6os után számtalan felnőtt merengett el azon, hogy mennyire jót tenne a lelkének, ha mindig ott lenne valaki, aki kifejezetten csak a problémák megoldására törekszik, minden önös érdek nélkül. És ez az érzés egyszerre ijesztő, önző, szomorú és végtelenül nyomasztó."
Ha egy mondatban kellene megpróbálnom elmagyaráznom valakinek,  aki azt hiszi ez valami akciósz@rság, hogy miről is szól valójában ez a történetet, én azt mondanám: a gyász feldolgozásáról.
A film kezdetben annyira Hiro és Baymax kapcsolatára van kihegyezve, hogy kompletten az első felében - ha nem lettem volna túlságosan lekötve általuk-, azon gondolkodtam volna, mitől lesz hős hatos. Aztán egyszer csak berobogtak a többiek. Igen, mind nagyon szép színes, érdekes, vicces karakter - de nem bánom, hogy nem próbálták mind a hat szereplőt középpontba állítani. Igen, a hős hatosból egy négyes csak mellékszereplő - de jól van ez így. Ha valaki olyan Marvel filmet akar, ami elejétől végéig arról szól, hogyan verődik szuperhős bandává össze egy csapat nem szuperhős-alapanyag, akkor irány és nézze A galaxis őrzőit.
 (Oké, Honey Lemon-ból épp jöhetett volna kicsit több, azt kibírtam volna... annyira cukiiii :D komolyan, mintha csak tükörbe néztem volna xD)

Amiről még érdemes beszélni a történeten kívül, az a látvány. Disney film lévén most se lehet okunk panaszra; ha egy sima Tokyo-t vagy egy sima San Francisco-t rajzoltak volna, biztos az is nagyon pazar lenne, de ez a jövőbeli San Fransokyo nekem bizony nagyon-naaagyon bejött...
 

Belekötni azért persze mindenbe bele lehet. Én pont olyasvalakivel néztem a filmet, aki sérelmezte, hogy az összes film Disney film évtizedek óta a barátságról/bátorságról/szeretetről szól, mert ez már elég unalmas Nos, azzal vitatkozni, hogy erről szól minden Disney-mű, nem nagyon tudok, mert ez tényleg így van - de szerintem ez pontosan így van jól :)

online nézni itt lehet: http://www.filmbazis.org/eDRxm5AKDgx/

ONE OK ROCK / My First Story

$
0
0



A Youtube útjai kifürkészhetetlenek. Fogalmam sincs hogy kerültem a Black Rock Shooter nevű játék videójához, mivel (tekintve hogy csak PlayStation-re jött ki) soha nem játszottam vele - de hát bánja a fene, ennek köszönhetően legalább felfedeztem magamnak a One OK Rock nevű zenekart... akik egyébként az "oké"-tól sokkal-sokkal királyabbak ;)






Szóval megtaláltam ezt a No Scared című számot; gondoltam magamban, aztamindenit, milyen jó kis pörgős pop-rock zenekart találtam. Aztán meghallgattam az albumaikat és nagy volt a meglepetés (szerencsére pozitív értelemben); kiderül ugyanis, hogy a OOR valójában alternatív rock-ot nyom, ráadásul olyan dalszövegekkel, hogy néhol komolyan arra késztetik az embert, hogy mélyebben magába nézzen. Azért persze minden albumon megvan az a pár populáris hangzású szám (mint pl. a Re:make vagy a Take me to the top), de aztán jönnek a komolyabbak (mint a Heartache) vagy az olyan elborult darabok mint a 69.

Anyagilag hátrányos helyzetben lévő kalózoknak ajánlom ezt az oldalt: http://hokutoyuki.blogspot.hu/2013/12/one-ok-rock-discography.html, mindenki másnak meg ott a Mastercard.
Én mondjuk már mind a hét albumot tönkrehallgattam, de kezdőknek a Black Rock Shooter minialbumát ajánlanám, ami tisztán pop-punk/rock, majd a két legújabb albumot (35xxv és Jinsei x Boku), ezek ugyanis úgy vannak összepakolva, hogy tökéletes arányban vegyítik az alstílusokat. 

***

És akkor el is érkeztünk a My First Story-hoz. Na de hogy jön ez ide? Hát úgy, hogy Taka-nak van egy öccse, akinek szintén van egy zenekara; ez volna a MFS.
Hiro hangja mondjuk még annyira nem kiforrt bátyjáé, de pár évet adok neki, és legalább olyan jó lesz mint Taka. (Egyébként előbbi 19 éves és csak 2-3 éve foglalkozik zenével, míg utóbbi 27 és már 10 éve tolja az ipart, úgyhogy ez természetes.)
 
Youtube-on sokan szeretik összehasonlítgatni a két zenekart, és még többen szeretik odakommentelni, hogy erre semmi szükség (főleg akinek van tesója, az tudja, milyen rossz a folyamatos összehasonlítás >.<) Én kicsit mindkét táborhoz tartozom; nem akarom ugyan megállapítani, melyik a jobb, de elkerülhetetlen valamilyen szintű összehasonlítás, mert vannak közös vonásaik. A My First Story hasonló műfajban mozog mint a OOR, de ők kevésbé az alternatív irányt célozták meg, inkább metálos a hangzásuk. Ajánlónak álljon itt a Fake című szám, a többiért meg katt ide: http://dragall.blogspot.hu/2014/09/my-first-story.html

Viewing all 139 articles
Browse latest View live